Ką reikia padaryti, norint įsirengti saulės elektrinę

Patarimai norint įsirengti saulės elektrinę

Vienas iš pirmų žingsnių norint įsirengti saulės elektrinę — jėgainę yra Jūsų suvartojamas elektros kiekio apskaičiavimas. Kartu su saulės elektrinės rangovu paskaičiavus būsto metinį suvartotos elektros energijos kiekį, galite sužinoti, kokia yra reikalinga saulės elektrinės generuojama energija. Pagal apskaičiavimus lieka įsivertinti stogo konstrukcijos parametrus ir nuspręsti saulės elektros jėgainės tipą ir lokaciją.

Turint elektros sąnaudų rezultatus ir nusprendus būsimos elektrinės galingumą bei aptarus sutarties sąlygas, galima pateikti prašyma į ESO (energijos skirstymo operatorius) dėl jėgainės prijungimo sąlygų. Prašymas yra peteikiamas ESO internetinio puslapio savitarnoje. ESO įvertinus visas pajinugimo galimybes, pateiks projekto sąlygas, jeigu atsiranda papildomų išlaidų — ištėklių, asmuo pateikęs prašymą bus informuotas. Prašymas patikrinamas per 3 darbo dienas, o per 10 dienų nuo paraiškos priemimo patvirtinimo, atliekamas techninių galimybių vertinimas. Jeigu atsitinka taip, kad nepavyksta prijungti saulės elektrinės prie tinklų, yra rekomenduojama kita išeitis, įsigyti tam tikrą dalį elektrinės viename iš saulės elektrinės parkų.

Turint visus reikalingus dokumentus ir leidimus, ESO prijungimo sąlygas, nutarus visus saulės elektrinės aspektus su rangovu reikia pasirašyti ESO prijungimo sutartį. Laiko terminas sutarčiai pasirašyti yra 90 kaledorinių dienų, nuo sąlygų išdavimo dienos. Po sutarties pasirašymo gyventojai turi 270 kalendorinių dienų saulės elektrinės įrengimui ir pridavimui į ESO.

Galų galiausiai atlikus visus darbus, gavus visus leidimus, pasirašius visas sutartis, su rangovu sutarus sąlygas ir atlikus darbus belieką priduoti irengtą elektrinę į ESO. Rangovas po saulės elektrinės įrengimo, paruošia ir priduoda deklaraciją apie tinkamai irengtą saulės elektrinę. ESO patikrinusi pateiktus dokumentus, neradusi kėblumų patvirtina rangovo pateiką deklaraciją. Po patvirtinimo per 2 darbo dienas bus suteiktas naujas elektros skaitliukas, kuris apskaičiuos gaminamos elektros kiekį. Jeigu saulės elektrinė yra įjungiama prieš ESO pakeičiant elektros skaitiklį, pagaminamos elektros kiekies nebus apskaičiuojamas ir bus klaidingai nurodomas pagamintos elektros kiekis. Atlikus visus aspektus tikamai, galima pradėti gaminti savo elektros energiją ir tapti ekologiškos bei atsinaujinančios energijos vartotoju.

Apie tai, kaip sutaupyti įsirengiant saulės elektrinę galite rasti skiltyje "Kriterijai norint gauti APVA paramą".

solar panel solar sustem solar panels saulės elektrinė saulės jėgainė saulės baterija saulė
solar panel solar sustem solar panels saulės elektrinė saulės jėgainė saulės baterija saulė
solar panel solar sustem solar panels saulės elektrinė saulės jėgainė saulės baterija saulė
solar panel solar sustem solar panels saulės elektrinė saulės jėgainė saulės baterija saulė